Německá Kostnice a ostrov Mainau

Vzhledem k tomu, že teplotně je jaro už dávno pryč a léto je v plném proudu, vyrazila jsem na víkendový výlet do Neměcka/Švýcarska. Abych osvětlila tu pomlčku Německo/Švýcarsko – nejdříve jsme se vyjeli podívat na Rýnské vodopády, které jsou ve Švýcarsku, poté jsem se přesunuli do Německa do města Kostnice a nakonec lodí po Bodamském jezeře na ostrov Mainau. Výlet to byl docela narychlo a krátký, ale dost povedený. A díky tomu, že jsem měla těsně před státnicemi, více volných dní jsem si ani nemohla dovolit.

Co všechno jste navštívili?

Rýnské vodopády

Z ČR jsme vyjeli v pátek večer a plán byl, že v neděli dopoledne budeme zase zpět. V sobotu brzy ráno jsme dorazili k první cílové destinaci, k Rýnským vodopádům (Rheinfall). Vodopády jsou nedaleko města Schaffhausen na severu Švýcarska, prakticky kousek od hranic s Německem. Časný dojezd na lokaci měl své plusy, protože předchozí zájezd s turisty z Asie odtud právě odjížděl, a tak jsme si mohli užívat pohledy na vodopády zcela sami.
Jedná se o údajně největší vodopády v Evropě, svou délkou dosahují až 150 metrů. Když se pěšky projdete okolo vodopádů, narazíte na mnoho vyhlídkových míst, kde se stojí za to zastavit a pokochat. Četla jsem, že jedna z nejlepších vyhlídek je pod zámkem Laufen (5 CHF), osobně to nemohu posoudit, nešla jsem tam. Nicméně i tak jsem si z jiných míst výhled na vodopády užila a nafotila krásné fotky. Dokonce tu jezdí i turistická loďka až k vodopádům, ale my tam byli opravdu velmi brzy, ještě nebyla v provozu. A upřímně myslím, že bych této služby stejně nevyužila. Pohled z klasických turistických vyhlídek byl okouzlující.

Rýnské vodopády se řadí mezi ty největší v Evropě. Vyhlídek okolo vodopádů je mnoho a za slunečného počasí je to tu kouzelné.
Rýnské vodopády se řadí mezi ty největší v Evropě. Vyhlídek okolo vodopádů je mnoho a za slunečného počasí je to tu kouzelné.

Kostnice

Další lokací, kam jsme se přesunuli dále, bylo město Kostnice (Kostanz). Kostnice leží na jihozápadě Německa ve spolkové republice Bádensko-Wurttembersko. Město jako takové je docela menší, centrum jsme prošli za chvilku. Zastavili jsme se na místech, která jsou s Čechy spojena díky Janu Husovi (Husův dům, Husův kámen) a poté jsme relaxovali na břehu Bodamského jezera.
Ten den vyšlo nádherně počasí, což bylo dost neočekávané. Dle předpovědi mělo celý den pršet. Postupem času byla v centru dost velká koncentrace turistů, a proto jsem se odpoledne rozhodli pro návštěvu akvária Sea Life. Tam jsme viděli mnoho druhů ryb, želv nebo tučňáci a skoro žádní turisté :). Pokud sem pojedete s dětmi nebo milovníky zvířat, rozhodně do akvária zajděte.

Akvárium v Kostnici je velkým zážitkem pro děti, ale i pro milovníky zvířat. Můžete vidět mnoho druhů ryb, hvězdice, želvy nebo i třeba tučňáky.
Akvárium v Kostnici je velkým zážitkem pro děti, ale i pro milovníky zvířat. Můžete vidět mnoho druhů ryb, hvězdice, želvy nebo i třeba tučňáky.

Ostrov Mainau

A naší poslední zastávkou výletu byl květinový ostrov Mainau na Bodamském jezeře. Ostrov patří švédské šlechtické rodině Bernadotte. Ta tu pečuje o zámek, arboretum, zahrady, dům motýlů (motýlárium), minizoo a hřiště pro děti. Vzhledem k tomu, že se jedná o ryze turistickou atrakci a byla sobota odpoledne, bylo tu vysloveně narváno. Ostrov není nijak velký, ale je tu co dělat a vidět.
V každém ročním období tu jsou jiné květiny. I když později odpoledne bylo dost velké teplo, i tak jsme si to tu užili. Byl to zážitek, nafotila jsem mnoho krásných fotek a poté večer jsme se vrátili zpátky do Čech.

Celý výlet jsme pojali jako lowcost výlet přes prodloužený víkend. A tím, že jsem měla před státnicemi, neskutečně jsem si vyčistila hlavu a opět poznala nová místa.

A co vy, taky jste už byli někde na výletě, když je tak slunečné počasí? Pokud ne, na jaké výlety a dovolené chystáte v létě? 🙂

Autor: Martina Koşar
Fotky: Martina Koşar – Canon EOS 750D
Fotky bez mého souhlasu nepoužívejte, prosím! 

2 komentáře u „Německá Kostnice a ostrov Mainau“

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: